Przejdź do informacji o dostępności Przejdź do strony głównej Przeskocz do menu Przeskocz za menu Przeskocz do głównej treści Przejdź do mapy strony

Złota niedziela małopolskich klubów

Sport
05 maja 2008
Fantastyczna akcja Anny De Forge (z piłką) pozwoliła Wiśle na obronę mistrzostwa. Fot. Piotr Liguziński Fantastyczna akcja Anny De Forge (z piłką) pozwoliła Wiśle na obronę mistrzostwa. Fot. Piotr Liguziński
Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków i siatkarki Muszynianki Muszyna zostały mistrzyniami Polski! Koszykarki Wisły pojechały na decydujący, siódmy mecz ligowych finałów z Lotosem Gdynia, aby bronić tytułów Mistrza Polski wywalczonych przed rokiem i dwoma laty. Finałowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wiślaczek 92:85. Jednym ze partnerów Mistrzyń Polski - koszykarek Wisły Can Pack Kraków jest Województwo Małopolskie.

Do przerwy niedzielne spotkanie układało się  po myśli wiślaczek, które do szatni schodziły z ośmiopunktową przewagą. W drugiej połowie to jednak Lotos szybko odrobił straty i na kilkadziesiąt sekund przed końcem pojedynku prowadził juz 6 punktami. Wtedy rozpoczeła się pogoń Wisły uwieńczona fantastyczną akcją Anny De Forge, Amerykanki w barwach krakowskiej drużyny. Faulowana na 3 sekundy przed końcową syreną, trafiła pierwszy rzut wolny, spudłowała drugi i... zebrała piłkę po własnym rzucie, by w ostatnich ułamkach sekund trafić za trzy punkty i wyrównać stan meczu na 79:79. - Wiedziałam, że do końca meczu są tylko trzy sekundy i że muszę rzucać, nie widziałam kosza, ale na szczęście trafiłam. – powiedziała po meczu De Forge. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była więc dogrywka, w której wiślaczki nie dały szans rywalkom, zwyciężając ostatecznie 92:85.

To nie jedyny sportowy sukces Małopolski. Drużyna Muszynianki Fakro Muszyna w piątym, decydującym meczu finału Ligi Siatkówki Kobiet pokonała Farmutil Piła 3:1 i zdobyła tytuł mistrzowski. Muszynianka powtórzyła w ten sposób sukces sprzed dwóch lat. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Joannę Mirek. W ręce małopolskich sportowców trafi zatem kilka mistrzowskich trofeów. Wcześniej, tytuł najlepszej piłkarskiej drużyny w kraju zapewniła sobie Wisła Kraków.